Mehribonlik va e’tibor — Yangi yil ruhida
"Maxsustrans - ishlab chiqarish boshqarmasi" davlat unitar korxonasi Birlashgan kasaba uyushmasi qo‘mitasi tashabbusi bilan har yili Qurbon va Hayit bayramlari, Mustaqillik kuni va Yangi yil bayrami arafasida bayram sovg‘alarini topshirish an’anasi o‘tkaziladi. Ushbu tashabbus jamoada g‘amxo‘rlik, insonparvarlik va o‘zaro yordam ruhini mustahkamlashga xizmat qiladi.
Ushbu an’ananing davomi sifatida kirib kelayotgan Yangi yil munosabati bilan tizimda faoliyat yuritayotgan ijtimoiy himoyaga muhtoj 100 nafar xodimga oziq-ovqat to‘plamlari va bolalarga bayram sovg‘alari topshirildi. Bundan tashqari, avtotransport shoxobchalarida ishlash vaqtida jarohat olgan va hozirda vaqtincha mehnatga layoqatsizlik nafaqasini olayotgan 11 nafar sobiq xodimga ham oziq-ovqat to‘plamlari topshirildi. Bunday e’tibor ularning mehnati va doimiy qo‘llab-quvvatlanishi e’tirof etilganining yaqqol tasdig‘idir.

По инициативе Объединённого профсоюзного комитета Государственного унитарного предприятия «Маxсустранс — производственное управление» ежегодно в преддверии праздников Курбан и Ийд-байрам, Дня Независимости и Нового года проводится традиция вручения праздничных подарков. Эта инициатива способствует укреплению в коллективе духа заботы, гуманности и взаимопомощи.
В рамках продолжения этой традиции в связи с наступающим Новым годом 100 сотрудникам, работающим в системе и нуждающимся в социальной поддержке, были вручены продовольственные наборы и праздничные подарки для детей. Кроме того, 11 бывшим сотрудникам, которые получили травмы во время работы в филиалах автотранспорта и в настоящее время получают пособие по временной нетрудоспособности, также были переданы продовольственные наборы. Данное внимание является наглядным подтверждением признания их труда и постоянной поддержки.