Bugun Respublika sog‘lomlashtirish markazi mutaxassislari Z. Mamanov va G.Tursunboyev ishtirokida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining aholi o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini keng targ‘ib qilishga qaratilgan siyosatiga bag‘ishlangan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Tadbir davomida xodimlarning o‘z vaqtida tibbiy ko‘rikdan o‘tishi, salomatligini mustahkamlash, kasalliklarning oldini olish hamda sog‘lom turmush madaniyatini shakllantirish masalalari muhokama qilindi.
Ishtirokchilarga salomatlikni saqlash va mustahkamlash uchun to‘g‘ri va muvozanatli ovqatlanish, muntazam jismoniy faollik, zararli odatlardan voz kechish va sog‘lom turmush tarzi tamoyillariga rioya qilishning ahamiyati haqida batafsil ma’lumot berildi.
Uchrashuv yakunida sog‘lom va faol turmush tarzini ommalashtirish har bir insonning o‘z salomatligi va farovonligi uchun mas’uliyatini oshirishga xizmat qilishi ta’kidlandi.

Здоровый образ жизни – залог здоровья
Сегодня при участии специалистов Республиканского центра оздоровления З. Маманова и Г. Турсунбоева состоялось собрание, посвящённое политике Президента Республики Узбекистан, направленной на широкую пропаганду здорового образа жизни среди населения.
В ходе мероприятия были обсуждены вопросы своевременного прохождения работниками медицинских осмотров, укрепления их здоровья, профилактики заболеваний, а также формирования культуры здорового образа жизни.
Участникам была предоставлена подробная информация о важности правильного и сбалансированного питания, регулярной физической активности, отказа от вредных привычек и соблюдения принципов здорового образа жизни для сохранения и укрепления здоровья.
В завершение встречи было подчеркнуто, что популяризация здорового и активного образа жизни способствует повышению ответственности каждого человека за своё здоровье и благополучие.