Muhtaram vatandoshlar!
O‘zingizni ekologik madaniyatli inson deb hisoblaysizmi? Chiqindilarni maxsus belgilangan joylarga tashlaysizmi yoki boshqacha yo‘l tutasizmi? Bu sohadagi huquq va majburiyatlaringizni qanchalik yaxshi bilasiz? Qonunchilik talablariga rioya qilyapsizmi? Unday bo‘lsa, albatta ekologik chellenjda ishtirok eting!
Ushbu chellenj yordamida biz: Aholi o‘rtasida qonunchilikka rioya etilishini qo‘llab-quvvatlaymiz; Jamoat joylarida tozalik madaniyatini targ‘ib qilamiz; Fuqarolarning ekologik ongini oshiramiz.
Eko-chellenjda ishtirok etish juda oson: Chiqindilarni to‘g‘ri boshqarish bilan bog‘liq harakatlarni suratga yoki videoga oling - masalan, chiqindilarni o‘rnatilgan konteynerlarga tashlash yoki chiqindilarni kamaytirish choralarini ko‘rish; Materialni ijtimoiy tarmoqlarda #OzodaYurt xeshtegi bilan joylashtiring; Istasangiz, chellenjni kamida 3 ta do‘stingizga ulashing va ularni postda belgilang. Eko-chellenj 2025-yil 15-martda boshlangan. Eng kreativ va ommabop nashrlar mualliflari Adliya vazirligining esdalik sovg‘alari bilan taqdirlanadi!

Насколько вы считаете себя экологически культурным человеком? Вы выбрасываете отходы в специально отведённые места или поступаете иначе? Насколько хорошо вы знаете свои права и обязанности в этой сфере? Соблюдаете ли вы требования законодательства? Тогда обязательно примите участие в экологическом челлендже!
С помощью данного челленджа мы: Поддерживаем соблюдение законодательства среди населения; Пропагандируем культуру чистоты в общественных местах; Повышаем уровень экологического сознания граждан.
Участие в эко-челлендже очень простое: Снимите на фото или видео действия, связанные с правильным обращением с отходами — например, выброс мусора в установленные контейнеры или меры по сокращению отходов; Разместите материал в социальных сетях с хештегом #OzodaYurt; По желанию передайте челлендж минимум 3 друзьям, отметив их в публикации. Эко-челлендж стартовал 15 марта 2025 года. Авторы самых креативных и популярных публикаций будут награждены памятными подарками от Министерства юстиции!