O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining "Muborak Ramazon hayitini nishonlash to‘g‘risida"gi qarori qabul qilindi.
Ushbu hujjatga ko‘ra, O‘zbekiston musulmonlari idorasining Ramazon hayitining birinchi kuni 30-mart, yakshanba kuniga to‘g‘ri kelishi haqidagi axboroti ma’lumot uchun qabul qilindi.Shu munosabat bilan 2025-yil 30-mart kuni mamlakatda rasman Ramazon hayiti bayrami kuni deb e’lon qilindi. Ramazon hayiti ma’naviy poklik, mehr-oqibat, hamjihatlik va ezgu amallar ramzi bo‘lib, insonlarni ezgulik, o‘zaro tushunish va mehr-oqibatga intilishda birlashtiradi.

Принято Постановление Президента Республики Узбекистан «О праздновании священного праздника Рамазан Хаит».
Согласно данному документу, информация Управления мусульман Узбекистана о том, что первый день Рамазан Хаита приходится на воскресенье, 30 марта, принята к сведению.В этой связи 30 марта 2025 года в стране официально объявлен праздничным днём — Рамазан Хаитом. Праздник Рамазан Хаит является символом духовной чистоты, милосердия, единства и благих дел, объединяющим людей в стремлении к добру, взаимопониманию и милосердию.