Barchani "Chiqindisiz dunyo uchun!" ekologik aksiyasida faol ishtirok etishga taklif etamiz.2025-yil 29-mart kuni soat 10:00 da O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirligi hamda vazirlik huzuridagi Chiqindilarni boshqarish va sirkulyar iqtisodiyotni rivojlantirish agentligi hamkorligida ommaviy ekologik plogging aksiyasi o‘tkaziladi.O‘tkazilish joyi: Toshkent shahri, Yangihayot tumani, "Yangi Choshtepa" MFY hududi.
Ushbu tashabbus aholining ekologik madaniyatini oshirish, hududlarning sanitariya holatini yaxshilash va atrof-muhitga mas’uliyatli munosabatni shakllantirishga qaratilgan. Toza tabiat har birimizdan boshlanadi - qo‘shiling va umumiy farovonlikka o‘z hissangizni qo‘shing!

Приглашаем всех принять активное участие в экологической акции «За мир без отходов!».29 марта 2025 года в 10:00 Министерством экологии, охраны окружающей среды и изменения климата Республики Узбекистан совместно с Агентством по управлению отходами и развитию циркулярной экономики при министерстве будет проведена массовая экологическая плоггинг-акция.Место проведения: город Ташкент, Янгихаётский район, территория МСГ «Янги Чоштепа».
Данная инициатива направлена на повышение экологической культуры населения, улучшение санитарного состояния территорий и формирование ответственного отношения к окружающей среде. Чистая природа начинается с каждого из нас — присоединяйтесь и внесите свой вклад в общее благо!