"Maxsustrans ishlab chiqarish boshqarmasi" davlat korxonasi aholi va tashkilotlardan maishiy chiqindilarni yig‘ish bo‘yicha faoliyatni amalga oshiruvchi va o‘z faoliyatini kelib tushadigan mablag‘lar hisobidan moliyalashtiruvchi xo‘jalik yurituvchi subyekt hisoblanadi. Korxona faqat Toshkent shahri hududida faoliyat yuritib, poytaxtimizdagi 544 ta mahallaga xizmat ko‘rsatadi.
Boshqarma boshlig‘i — Nabiyev Kamoliddin Jamollidinovich. Korxona tarkibiga quyidagilar kiradi: Toshkent shahrining 12 ta tuman filiali; "Maxsustrans - ta’mirlash xizmati" filiali; "Chiqindilarni qayta yuklash va utilizatsiya qilish" filiali.

Государственное предприятие «Производственное управление Махсустранс" является хозяйствующим субъектом, осуществляющим деятельность по сбору бытовых отходов от населения и организаций и финансирующим свою деятельность за счёт поступающих средств. Предприятие осуществляет деятельность исключительно на территории города Ташкента и обслуживает 544 махалли столицы.
Начальник управления — Набиев Комолиддин Джамоллидинович. В структуру предприятия входят: 12 районных филиалов города Ташкента; филиал «Махсустранс - таъмир хизмат»; филиал «Перегрузка и утилизация отходов».