Respublika bo‘ylab tozalik va obodonlashtirish oyligi e’lon qilindi
Mahalla tizimini yanada takomillashtirish masalalari muhokama qilindi 2025-yil 4-oktyabrda Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida mahalla tizimini yanada takomillashtirish va joylarda samarali ishlarni tashkil etish masalalari bo‘yicha videoselektor yig‘ilishi o‘tkazildi. Yig‘ilishda hududlarning tozaligi masalasiga alohida e’tibor qaratilayotgani ta’kidlandi. Ta’kidlanganidek, mahallaning tozaligi va obodligi uning aholisi, "mahalla yettiligi"ning munosabatini aks ettiradi va hokim faoliyatining ko‘rsatkichi hisoblanadi. Shu munosabat bilan Yurtboshimiz tashabbusi bilan butun respublikada tozalik va obodonchilik oyligi e’lon qilindi.
Barchani tozalik oyligida faol ishtirok etishga, chiqindilarni belgilanmagan joylarga tashlamaslikka va hushyor bo‘lishga chaqiramiz. Sanitariya-tozalash xizmatlariga oid taklif va murojaatlaringizni dispetcherlik xizmatining quyidagi telefon raqamlari orqali qoldirishingiz mumkin:

По всей Республике объявлен месяц чистоты и благоустройства
4 октября 2025 года под председательством Президента Шавката Мирзиёева состоялось видеоселекторное совещание, посвящённое вопросам дальнейшего совершенствования системы махалли и организации эффективной работы на местах. На совещании было подчеркнуто особое внимание к вопросам чистоты территорий. Отмечено, что чистота и благоустроенность махалли отражают отношение её жителей, «семёрки махалли» и являются показателем деятельности хокима. В связи с этим по инициативе Главы нашего государства по всей республике объявлен месяц чистоты и благоустройства.
Призываем всех активно участвовать в месячнике чистоты, не выбрасывать мусор в неположенных местах и проявлять бдительность. Предложения и обращения, касающиеся  санитарно-очистных услуг вы можете оставить по телефонам диспетчерской службы: