Korrupsiya nafaqat iqtisodiyotni zaiflashtiradi, balki fuqarolarning davlat institutlariga bo‘lgan ishonchini ham so‘ndiradi. Shu munosabat bilan boshqarma majlislar zalida korrupsiyaga qarshi kurashish va huquqbuzarliklar profilaktikasi sohasida amalga oshirilayotgan islohotlarning mazmun-mohiyatini tushuntirishga bag‘ishlangan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Tadbir davomida ishtirokchilarga O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 21-apreldagi "Korrupsiyaga qarshi kurashish tizimini yanada takomillashtirish bo‘yicha ustuvor vazifalar ijrosini samarali tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi PF-71-son Farmoni mazmun-mohiyati batafsil tanishtirildi.
Shuningdek, Adliya vazirligi tomonidan tayyorlangan targ‘ibot-tashviqot materiallari - infografika va annotatsiyalar namoyish etilib, ularning amaliy ahamiyati tushuntirildi. Yig‘ilishda korrupsiyaga qarshi kurashish tizimini kuchaytirish, faoliyat shaffofligini ta’minlash, shuningdek, xodimlarning huquqiy madaniyati va huquqiy ongini oshirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.

Коррупция не только ослабляет экономику, но и подрывает доверие граждан к государственным институтам. В этой связи в актовом зале управления состоялось собрание, посвящённое разъяснению сути проводимых реформ в сфере противодействия коррупции и профилактики правонарушений. В ходе мероприятия участникам была подробно представлена суть Указа Президента Республики Узбекистан от 21 апреля 2025 года № ПФ-71 «О мерах по эффективной организации исполнения приоритетных задач по дальнейшему совершенствованию системы противодействия коррупции».
Также были продемонстрированы агитационно-просветительские материалы, подготовленные Министерством юстиции — инфографика и аннотации, с разъяснением их практического значения. Особое внимание в ходе собрания было уделено вопросам усиления системы противодействия коррупции, обеспечения прозрачности деятельности, а также повышения правовой культуры и правосознания сотрудников.