Toshkentda ilk bor "Eco Expo Central Asia" xalqaro ekologik texnologiyalar ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi
19-21 iyun kunlari Toshkentda ilk bor "Eco Expo Central Asia" xalqaro ekologik texnologiyalar ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi. Ushbu keng ko‘lamli tadbir ekologiya va barqaror rivojlanish sohasidagi ilg‘or ishlanmalar, innovatsion yechimlar va zamonaviy texnologiyalarni namoyish etish uchun muhim maydonga aylanishi kutilmoqda. Ko‘rgazma doirasida quyidagi yo‘nalishlar bo‘yicha loyihalar va texnologiyalar taqdim etiladi:
ekologiya sohasi uchun sun’iy intellekt sohasidagi yechimlar;
suv tejovchi texnologiyalar;
yashil energetika va qayta tiklanadigan energiya manbalari;
ekoturizm sohasidagi loyihalar;
clean-tech texnologiyalari va ekologik innovatsiyalar.
Bundan tashqari, tadbir dasturi ishbilarmonlik uchrashuvlari, B2B muzokaralari, ekspert panel muhokamalari, taqdimotlar, shuningdek, atrof-muhitni muhofaza qilish masalalariga bag‘ishlangan fotoko‘rgazmalarni o‘z ichiga oladi.

В Ташкенте впервые пройдёт международная выставка экологических технологий Eco Expo Central Asia
С 19 по 21 июня в Ташкенте впервые состоится международная выставка экологических технологий Eco Expo Central Asia. Ожидается, что данное масштабное мероприятие станет важной площадкой для демонстрации передовых разработок, инновационных решений и современных технологий в сфере экологии и устойчивого развития. В рамках выставки будут представлены проекты и технологии по следующим направлениям:
решения в области искусственного интеллекта для экологической сферы;
водосберегающие технологии;
зелёная энергетика и возобновляемые источники энергии;
проекты в сфере экотуризма;
clean-tech технологии и экологические инновации.
Кроме того, программа мероприятия включает деловые встречи, B2B-переговоры, экспертные панельные дискуссии, презентации, а также фотовыставки, посвящённые вопросам охраны окружающей среды.