Joriy yilning 20-sentyabr kuni soat 11:00 da Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirligi hamda uning huzuridagi Chiqindilarni boshqarish va sirkulyar iqtisodiyotni rivojlantirish agentligi tomonidan "World Cleanup Day" (Butunjahon tozalik kuni) munosabati bilan respublikamizning barcha hududlarida "Yashash uchun joy oching!" shiori ostida ommaviy ploging eko-aksiyasi tashkil etiladi.
Эко-акция "World Cleanup Day-2025" ("Бутунжаҳон тозалик куни") муносабати билан "Бир ватанда, бир мақсад билан - чиқиндисиз дунё учун" шиори остида ўтказилиб, атроф-муҳитни чиқиндилардан тозалаш учун жамоатчилик, оммавий ахборот воситалари, давлат органлари ва хусусий тадбиркорлик субъектларини бирлаштиришга қаратилган. Барчангизни ушбу эко-акцияда фаол иштирок этишга чақирамиз! Сафимизга қўшилинг, фаол иштирок этинг ва атроф-муҳит мусаффолигини сақлашга ўз ҳиссангизни қўшинг.

«World сleanup day»: активно участвуйте в массовой плогинговой эко-акции
20 сентября текущего года в 11:00 Министерство экологии, охраны окружающей среды и изменения климата и при нём Агентство по управлению отходами и развитию циркулярной экономики во всех регионах нашей республики организуют массовую плогинговую эко-акцию под девизом «Освободите место для жизни!» в честь «World Cleanup Day» (Всемирного дня чистоты).
Эко-акция приурочена к «World Cleanup Day-2025» («Всемирный день чистоты») под лозунгом «В одном Отечестве, с одной целью — ради мира без отходов» и направлена на объединение общественности, средств массовой информации, государственных органов и субъектов частного предпринимательства для очистки окружающей среды от отходов.
Призываем всех активно участвовать в этой эко-акции! Присоединяйтесь к нашим рядам, принимайте активное участие и внесите свой вклад в сохранение чистоты окружающей среды.