Ushbu ma’lumotlarga oydinlik kiritish maqsadida shuni ma’lum qilamizki, Toshkent shahar hokimining 2024-yil 4-yanvardagi qaroriga asosan qattiq maishiy chiqindilarni olib ketish uchun majburiy to‘lov miqdori jismoniy shaxslar uchun bir kishi hisobiga
7 500 so‘m etib belgilangan. 2024-yil 1-apreldan boshlab esa qo‘shilgan qiymat solig‘i (QQS) 12 foiz miqdorda hisoblangani sababli mazkur to‘lov 8 400 so‘mni tashkil etadi.
Shu o‘rinda “Maxsustrans Ishlab chiqarish boshqarmasi" Davlat korxonasi barcha fuqarolarga murojaat qilib, har qanday yangilik yoki o‘zgarishlarga oid ma’lumotlarni faqat rasmiy manbalar orqali olishni, asossiz va tekshirilmagan xabarlarga ishonib, ularni tarqatmaslikni so‘rab qoladi.

В социальных сетях распространяются неофициальные сведения о повышении тарифа на услуги по вывозу твёрдых бытовых отходов.
В соответствии с постановлением хокима города Ташкента от 4 января 2024 года, обязательный тариф за вывоз твёрдых бытовых отходов для физических лиц установлен в размере 7 500 сумов на одного человека.С 1 апреля 2024 года, в связи с начислением налога на добавленную стоимость (НДС) в размере 12 процентов, тариф составляет 8 400 сумов.
Государственное предприятие «Махсустранс» Производственное управление обращает внимание граждан на необходимость получения информации только из официальных источников и призывает не доверять и не распространять недостоверные сообщения.