“Yashil” iqtisodiyot va chiqindilarni boshqarishni qo'llab-quvvatlashga qaratilgan yangi choralar qabul qilindiBugun boshqarma majlislar zalida abonentlar bilan ishlash samaradorligini oshirishga qaratilgan tanqidiy ruhdagi yig‘ilish o‘tkazildi. Unda xizmat sifati, murojaatlarni o‘z vaqtida ko‘rib chiqish va aholiga qulaylik yaratish bo‘yicha dolzarb masalalar muhokama qilindi.
Yig‘ilishda abonentlarga taalluqli to‘lov tartibidagi yangi o‘zgarishlar, xususan chiqindi to‘lovlarining elektr energiyasi bilan integratsiya qilinishi haqida mas’ullarga batafsil tushuntirish berildi. Ushbu yangilik aholiga xizmat ko‘rsatish jarayonini soddalashtirishi qayd etildi.
Shuningdek, mavjud qarzdorliklarni qisqa muddatda barataraf etish, tushuntirish ishlarini kuchaytirish va abonentlar bilan bevosita muloqotni tizimli yo‘lga qo‘yish hamda profilaktik choralarni izchil amalga oshirish bo‘yicha tuman filiallarining mas’ul xodimlariga aniq topshiriqlar berildi.

Мероприятия по повышению эффективности работы с абонентамиСегодня в зале заседаний управления состоялось совещание в критическом ключе, направленное на повышение эффективности работы с абонентами. В ходе встречи были обсуждены актуальные вопросы качества обслуживания, своевременного рассмотрения обращений и создания удобств для населения.
На совещании ответственным сотрудникам было подробно разъяснено внедрение изменений в порядок оплаты, касающихся абонентов, в частности интеграция платежей за вывоз бытовых отходов с расчетами за потребленную электроэнергию. Отмечено, что данное нововведение упрощает процесс предоставления услуг населению.
Кроме того, были даны конкретные поручения сотрудникам районных филиалов по оперативному погашению имеющейся задолженности, усилению разъяснительной работы с населением, системной организации прямого взаимодействия с абонентами и последовательному проведению профилактических мероприятий.